Bolí Vás v křížové oblasti, bedrech či Vás při nádechu píchne na hrudníku? Nebo máte potíže s otěhotněním, bolestivou menstruací či bolestivým pohlavním stykem? Všechny tyto potíže řeší jedinečná metoda Ludmily Mojžíšové.

 

O této metodě se slýchává převážně v souvislosti s potížemi při otěhotnění, tedy v souvislosti s funkční ženskou sterilitou. Málokdo ale ví, že nebyla vyvinuta jako léčba funkční sterility, na tyto účinky se přišlo až jaksi sekundárně, kdy pacientky paní Mojžíšové začaly po nějaké době ošetřování „těhotnět“. :)

Základem metody je uvolnění svalů pánevního dna tzv. per rectum (tedy přes konečník), dále mobilizace křížokyčelních kloubů (tzv. „esíček“), bederní páteře a žeber.

Zvýšené napětí pánevního dna a blokády páteře a žeber můžou být totiž podkladem bolestí zad, tzv. vertebrogenních potíží. Metoda Mojžíšové se tedy používala u klasických pacientů s bolestmi zad. Až druhotně se přišlo na to, že díky uvolňování pánevního dna se uvolňuje i napětí vnitřních pohlavních orgánů, které někdy stálo za neschopností ženy otěhotnět nebo donosit dítě.

Metoda Mojžíšové je v mnohém unikátní – ve způsobu mobilizace žeber, v uvolňování pánevního dna, ale i v tom, že jako jedna z mála je proveditelná i u těhotných žen (k odstranění bolestí zad ze zablokovaných „esíček“, kterými těhulky dosti často trpí).

Ovšem ani po uvolnění pánevního dna a zmobilizování páteře a žeber se nesmí zapomenout na aktivaci svalů (hlubokého stabilizačního systému), které by toto nové, bezblokádové nastavení udržely.

Objednat se

Potřebujete pomoct od bolesti?

Objednat se
Metoda Ludmily Mojžíšové

Čas Cena
* 30 minut 350,- Kč
* 45 minut 530,- Kč
* 60 minut 700,- Kč

 

*Jedná se o délku fyzioterapeutického ošetření, ne o délku konkrétní techniky. Jednotlivé techniky při ošetření kombinujeme podle potřeb pacienta.

Kontraindikace

  • Akutní hemoroidy
  • Střevní obtíže
  • Nádorové onemocnění v oblasti pánve
  • Horečnatá, infekční nebo akutně zánětlivá onemocnění
  • Stavy vyžadující klid na lůžku, selhávání životně důležitých funkcí
  • Celkové tělesné vyčerpání nebo sešlos
  • Opilost, stavy pod vlivem psychotropních drog, akutní psychózy

Zeptat se

Potřebuji se poradit

Zeptat se