Jedná se o komplexní péči o ženu v jejím nejkrásnějším, ale zároveň i nejnáročnějším období. Období, kdy by žena chtěla přivést na svět miminko, ale i poté, kdy by chtěla a měla opět fungovat jako žena. (Slovo ambika je převzato ze sanskrtu a znamená maminka).

 

 Ambika péče zahrnuje 3 oblasti

Období před otěhotněním

Pokud přemýšlíte o miminku, je ta správná doba na to zjistit, jestli u Vás funguje vše tak, jak má. Řeč je v tomto smyslu především o pánevním dnu. Pokud má žena svaly pánevního dna ve vyšším napětí, je třeba je uvolnit a to tzv. metodu paní Mojžíšové, kterou Vám v našem studiu můžeme nabídnout. Jsou – li svaly pánevního dna naopak ochablé, i s tímto problémem si víme rady a naučíme Vás, jak pánevní dno aktivovat.

Období těhotenství

V době těhotenství Vám jako nastávající mamince můžeme nabídnout relaxační chvilku, kterou budete mít jenom pro sebe (a Vaše miminko), můžete si vychutnat těhotenskou masáž Ambika.

V této době je ovšem vhodné starat se opět i o svaly pánevního dna, aby byly pružné a měkké a pomohly tak přirozenému a rychlejšímu porodu.

Období po porodu

V této době je potřeba co nejdříve zregenerovat a opět zaktivovat svaly pánevního dna v rámci prevence poporodní (stresové) inkontinence. V případě porodu císařským řezem Vám samozřejmě rádi pomůžeme s péčí o jizvu, která při zanedbání může působit problémy.

… při potížích s otěhotněním

Těhotenská masáž

… pro relaxaci nastávající maminky

Poporodní inkontinence

… stop úniku moči

Péče o jizvu

pro její rychlé zhojení

Jestliže si nevíte rady s výběrem masáže, nezoufejte a nechte to na mně. Ráda se s Vámi seznámím (s Vaším zdravotním stavem, přáními a očekáváními a samozřejmě také s Vaším pohybovým aparátem) a na základě toho Vám vyberu masáž nebo kombinaci masáží, která Vám padne jako ulitá.

Těším se na Vás, neváhejte mě kontaktovat :)

Jak to u nás chodí

Ke vstupu do našeho studia využijte, prosím, zadní vchod (vydejte se za větší oranžovou cedulí a za Vámi pak bude vchod), kde vejdete dveřmi do domu a hned na další dveře, které uvidíte (do schodů nahoru nepůjdete), zaklepete. Fyzioterapeut Vám přijde otevřít a uvede Vás dále. Na chodbě si odložíte kabát/bundu na věšák a přezujete se do přezůvek k tomu určených. Počkáte, až Vás fyzioterapeut vyzve ke vstupu do masérny.

Pokud jdete na masáž poprvé, čeká Vás vstupní rozhovor, při kterém fyzioterapeut vyloučí základní kontraindikace masáže. Poté si odložíte, pokud budete chtít využít jednorázového spodního prádla, je to možné, budete ho mít k dispozici, a v takovém případě fyzioterapeut samozřejmě místnost opouští, abyste se mohli převléct.

Poté se uložíte na masážní lehátko, fyzioterapeut se vrátí do místnosti, nemasírované části těla přikryje ručníkem nebo sarongem a masáž může začít.

Po masáži fyzioterapeut otře zbytky masážního oleje nebo si budete moct dát sprchu a opět se budete moct obléct.